در هرشرایطی که در نظر بگیریم آب اشامیدنی که از طریق لوله کشی شهری به ما می رسد دارای مقدار ناچیزی آلودگی است که نیاز به تصفیه دارد چون در فرایند تهیه و توزیع آب آشامیدنی مقداری آلودگی و آلاینده های مختلف وارد آب می شود.
این آلاینده ها آب را از حالت طبیعی خارج میکند و آب را تبدیل به آب سخت میکند.
از آنجا که همه بر این واقعیت باور داریم که تهران یکی از بزرگترین و اصلی ترین شهرهای کشور است مطمئنا با مشکلات، آلاینده ها و آلودگی های بیشتری مواجه است که آلودگی آب هم از این قضیه مستثنا نیست.
برای حل این معضل راه کار ها و راه حل هایی پیشنهاد می شود که یکی از آن ها تصفیه آب خانگی است که امروزه در بین مردم رواج زیادی پیدا کرده است.
در این مقاله راه حل ها و راه کار های جدیدی را مدنظر گرفته ایم که با مطالعه آن با این راه حل های کارا و پر رواج بیشتر آشنا خواهید شد.

تهیه آب آشامیدنی به چه صورت است ؟

از منابع آب طبیعی که معمولا آب های آشامیدنی از آن تهیه می شود میتوان به دریاچه ها و چاه های آب اشاره کرد که آن ها جزو منابع آب های زیرمینی قرار می گیرند که به خودی خود دارای آلودگی هایی مثل جلبک ها، قارچ ها و باکتری ها است.
البته چون به دسته ی آب های زیرزمینی اشاره کرده ایم باید این مورد هم عنوان کنیم که آب های چشمه ها که از طریق نفوذ آب باران از میان تپه های شنی شکل می گیرند کاملا تمیز و قابل شرب هستند اما متاسفانه در تهران ما به این نوع از چشمه ها دسترسی نداریم.
به همین علت آب توسط سیستم لوله کشی فشار قوی وارد تصفیه خانه ها می شود که این تصفیه خانه ها معمولا برای صرفه جویی در انرژی در سطح های بالاتری از شهر ها قرار میگیرند تا انرژی کمتری برای رسیدن به محل های مورد نظر استفاده کنند.

تفاوت سختی آب در مناطق مختلف

متاسفانه آب سخت مشکلات و عوارض زیادی را برای پوست، مو و بدن به همراه دارد از این رو با استفاده از دستگاه های تصفیه آب شهری می توان این سختی آب را بسیار کم کرد و به حداقل رساند. سختی آب به علت وجود گازهای حل شده در آب، جامدات معلق، مواد تشکیل‌دهنده‌ی رسوب و علی‌الخصوص کربنات کلسیم می‌باشد.
به آمار سختی آب در تهران و سایر شهرهای ایران توجه کنید: سختی آب به ppm
تهران 350 تا 700
سنندج 270
بوشهر 600
ارومیه 92
سمنان 680
تبریز 247
قم 640
با توجه به این اعداد باید در نظر بگیریم که ppm طبیعی و درست آب باید در بازه ۵۰۰ ppm باشد با توجه به این عدد آب های شهرهایی مثل تهران، بوشهر و قم نه تنها حالت طبیعی ندارند بلکه برای آشامیدن هم مضر هستند.

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 821 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!