معایب دستگاه تصفیه آب

وجود دستگاه تصفیه آب امروزه یکی از ضرورت های مهم زندگی به شمار می آید، که این ضرورت به این علت به زندگی های امروزه اضافه شده است که آلودگی محیطی و فیزیکی آب های موجود بسیار بالا رفته است و به علت املاح و رسوبات زیادی که در آب های طبیعی موجود است بیماری های زیادی برای افراد به وجود می آید که این بیماری ها به علت سختی بالای آب، وجود باکتری ها و میکروب ها، نیترات بالای آب طبیعی به وجود می ایند. با وجود بهبود بخشی های بالای تصفیه آب و کارآمد بودن آن اما در عین حال این دستگاه عیب های مخصوص به خود را دارد که در این مقاله تلاش میکنیم تعدادی از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

معایب دستگاه تصفیه آب خانگی

امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه آب در منازل، محل های کار اداره جات و شرکت های خصوصی و غیره بسیار مورد استقبال قرار گرفته است اما معایبی که میخواهیم در این مقاله به آن ها بپردازیم شامل این دسته از استفاده کننده ها هم می شود. اولین عیبی که میتوانیم از این دستگاه بشمار بیاوریم که البته جزو عیب های خود دستگاه بشمار نمی آید هزینه بالای خرید آن می باشد. بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه مشکل اولیه را هزینه بالا و سختی خرید این دستگاه از نظر مالی می دانند البته بسیاری از افراد که توانایی خرید این دستگاه را ندارند از راه حل های ساده تری مثل جوشاندن آب و خنک کردن آن استفاده میکنند. اما این راه حل هم مشکلات مختص به خود را دارد چون عملا بعد از جوشاندن و خنک کردن آب طبیعی ما تمام املاح مفید آب را هم از بین برده ایم و به معنای اصلی درحال استفاده از آب مقطر بی فایده هستیم.

از عیب های دیگر این دستگاه که توسط کاربران اعلام شده است میتوان به تعویض زود به زود فیلتر های آن اشاره کرد چون این فیلتر ها اگر درزمان مناسب و درست تعویض نشوند کارایی دستگاه پایین می آید و عملا بی استفاده می شود البته در عین حال این فیلتر ها از هزینه ی بالایی برخوردار نیستند و شما میتوانید به راحتی با خرید یک فیلتر ارزان قیمت و استفاده از آن به مدت یک سال دستگاه خود را سالم و کار آمد نگه دارید به همین علت این عیب خیلی ناچیز به شمار می آید و به هر حال هر دستگاهی که در مورد استفاده قرار میگیرد برای بهتر کار کردن هزینه های مختص به خود را دارد.
یکی از مشکلات اصلی که در دستگاه های تصفیه آب بیشتر مشاهده می شود محبوس شدن هوا در داخل هوزینگ ها و قسمت های مختلف دستگاه است که نیاز به بازدید ها و چک شدن دوره ای توسط متخصص های خود دستگاه را دارد.
این مشکل معمولا به علت نصب اشتباه دستگاه یا افت فشار دستگاه اتفاق می افتد.

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 203 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!