نحوه نصب دستگاه تصفیه آب

همواره می دانیم که برای سلامت انسان کیفیت آب آشامیدنی بسیار تاثیر گذار است. آب های لوله کشی دارای جرم ها و املاح مضر زیادی است با توجه به اینکه یکبار در تصفیه خانه های شهری تصفیه می شود اما بسیار ضرر دارد و برای سلامت انسان مفید نیست. امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب امری بسیار واجب است. به علت اینکه سلامت انسان در خطر نیوفتد نصب دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار اهمیت دارد.

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس

روش اسمز معکوس روشی شش مرحله ای است که با برند های مختلف وجود دارد و عمل تصفیه آب خانگی را انجام می دهد. هر کدام از این شش مرحله فیلتر تصفیه آب جداگانه دارد. فیلترهای مرحله‌ی اول تا ششم به ترتیب شامل فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر کربن فعال، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن و در آخر فیلتر مینرال هستند که هرکدام از آن ها کاربردهای  متفاوتی دارند. در مرحله اول مواد درشتی مانند گل و لای و املاح از آب حذف می شوند. در مراحل دوم و سوم رنگ و بوی آب از بین می رود و کلری که در آب موجود است تصفیه می شود. در مرحله چهارم مواد ریزتری که اصلا با چشم قابل رویت نیست از بین می روند. در مرحله پنجم طعم و مزه ی آب اصلاح می شود و در مرحله ششم مواد مفیدی که در آب موجود است حفظ می شود و PH آن تنظیم می شود.

نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

قطعه های مهم و اصلی برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی شامل 6 فیلتر ذکر شده در بالا، شیر آب خروجی و براکت آن، شیر مخزن، تبدیل انشعاب آب ورودی،شیر میکس، شیر توپی ورودی، آچار هوزینگ و شلنگ است.

نصب دستگاه تصفیه آب با قراردادن فیلتر های مرحله اول تا سوم در محفظه ی هوزینگ های هرکدام شروع می شود. برای اینکه این کار انجام شود باید هر سه فیلتر را از بسته بندی خود بیرون آید و در محفظه ی مشخص خود جای گذاری شود.  بعد از این کار حتما باید با آچار هوزینگ هریک از محفظه ها در جای خود محکم شوند. جهت قرارگیری در فیلتر ها اهمیتی ندارد البته به جز مرحله دوم و چهارم که در این مراحل فیلتر ها جهت خاصی دارند که باید طبق مواردی که روی آن ها ذکر شده  در محفظه ها قرار داده شوند. بعد از اینکه سه فیلتر مرحله اول تا سوم در محفظه ی مخصوص خود قرار گرفت نوبت فیلتر مرحله چهارم فرا می رسد که این فیلتر، فیلتر ممبران نام دارد که مهم ترین فیلتر، فیلتر ممبران است.

این فیلتر باید در محفظه ی ممبران نصب شود و بعد از آن باید توسط آچار پیچ های مربوط به محفظه ی خود سفت و محکم شوند. حالا باید بعد از اینکه دستگاه را به آب ورودی ساختمان وصل کردید دهانه های انشعاب آب ورودی و شیر توپی را با مقداری نوار تفلون ببندید.

پس از این کار یک سر شلنگ را به شیر توپی و سر دیگر آن را به ورودی فیلتر اول دستگاه وصل کنید. شلنگ خروجی فاضلاب دستگاه را می‌توانید پس از ایجاد یک سوراخ کوچک در لوله‌ی زیر سینک قرار دهید تا آب آلوده از آنجا به محل فاضلاب اصلی منزل وارد شود. حالا باید ورودی فیلتر مرحله‌ی پنجم یعنی فیلتر پست کربن را به مخزن فشار دستگاه وصل کنید. همچنین فیلتر مرحله‌ی ششم را نیز به شیر آب خروجی دستگاه متصل نمایید. شیر آب را باز بگذارید تا به علت نو بودن دستگاه مقداری آلودگی که دارد خارج شود. حال میتوانید از آب آشامیدنی سالم استفاده کنید.

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 235 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!