قسمت سوم

در سال 1832 میلادی مخترعی به نام پالکو که اهل انگلستان بود سیستم گرمایشی را آختراع کرد که تقریبا حالت گرمایش مرکزی را ایجاد نمود. این اختراع با نام پرکینس ثبت و مجوز آن به دلیل استقبال خوب مردم آن زمان مورد تایید قرار گرفت.

و اما طرز کار این سیستم اینگونه بود: آب گرمی که از دیگ خارج میشد وارد مارپیچ لوله با طول زیاد عبور کرده پس از عبور از رادیاتور های آن که آنهم پیچه لوله ای بود به صورت مدار بسته مجددا وارد دیگ گردیده و این روند کاری همچنان ادامه دار بود. در همین زمان مخترعین آمریکایی برای عقب نماندن از اروپاییها به فکر انبوه سازی این سیستم افتادند در سال 1859 همزمان تولید انبوه رادیاتور های چدنی و دیگ های پره ای آغاز شد.

در همین زمان که ایالات متحده در انبوه سازی دیگ و پره های چدنی فعالیت بالایی داشت و در حال رسیدن به  موفقیت های زیادی بود کشور آلمان دیگ چدنی جدیدی را کشف کرد که قابلیت های آن بیشتر و بهتر از مدل آمریکایی آن بود. دیگ های آلمانی از داخل به آلیاژ های ضد پوسیدگی و ذوب شدن بر اثر شعله مستقیم مجهز گردیدند.با شروع این اختراع و توسعه این صنعت و جا افتادن گرمایش مرکزی بین مردم آن زمان تقاضای روز افزون زیادی را در بر گرفت

 

در قسمت های بعدی مطالب خواندنی و جالبی برای شما عزیزان در مورد تاریخچۀ گرمایش از راه دور را خواهیم گذاشت

در قسمت های بعدی همراه ما باشید

  • ادمین تعمیر نوین
  • دسامبر 28, 2023
  • 146 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!