علت نشتی آب در پکیج های ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

پکیج‌ها در حقیقت گرم کننده آب و خانه هستند که تحت برندهای متنوعی در بازار یافت می‌شوند. این دستگاه‌های تاسیساتی ممکن است به دلایل متعددی دچار خرابی و نشتی شوند. که ما قصد داریم در این مطلب علت نشتی آب در برخی پکیج از جمله برند ایران رادیاتور و بوتان را برای شما مطرح کنیم.

در حال حاضر خانه‌های مجهز به پکیج کم نیستند و ممکن است این مسئله برای افراد بسیاری به وجود آمده باشد و یافتن راه حل قطعا کمک کننده است.چرا که این خرابی مسئله ساده‌ای نیست که نسبت به آن بی توجه بود. هنگامی که با مشکل نشتی پکیج رو به رو می‌شوید. بهتر است هر چه سریع‌تر مشکل را برطرف سازید زیرا مسائل دیگری را در پی بی توجهی درگیر می‌کند.

اگر شما با مشکل نشتی پکیج رو به رو شدید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، بهتر است به چیزی دست نزده و به سراغ تعمیرکار یا کارشناس مربوطه بروید.

علت اصلی نشتی پکیج چیست؟

اگر پکیج نشتی داشته باشد، آب مخزن کاهش پیدا کرده و این امر کاهش فشار را در پی دارد. در نتیجه شاهد خاموش شدن و روشن نشدن پکیج خواهید بود. یک پکیج می‌تواند از قسمت زیر یا داخلی دچار نشتی شود. اصلا نگران نباشید میتوانید به راحتی با تعمیر نوین تماس بگیرید. تا متخصصان تعمیر نوین به صورت رایگان شما را راهنمایی کننند.

 

1-خراب شدن شیر اطمینان پکیج

هر پکیجی برای کنترل میزان فشار، به شیر اطمینان مجهز است. در حقیقت یک پکیج میزان فشار مناسب آن 1.5 تا 2 بار توصیه شده است. هنگامی که فشار بیش از این میزان باشد، شیر اطمینان وارد کار می‌شود و بخشی از آب را برای عدم آسیب رسیدن به پکیج تخلیه می‌کند. در نتیجه اگر شاهد نشتی پکیج شدید، بهتر است ابتدا میزان فشار را بررسی کنید. اگر شاهد این مشکل با میزان فشار بالا باشید، شک نکنید که مشکل از شیر اطمینان است.

2-خرابی شیرپرکن پکیج

دیگر علت نشتی پکیج می‌تواند خرابی شیر پرکن باشد. از شیر پرکن پکیج برای تنظیم میزان فشار آب در مدار گرمایش و همینطور رادیاتورها استفاده می‌شود. هنگامی که پکیج دچار افت فشار می‌شود کافی است تا شیرپرکن را باز کرده تا فشار موردنظر تامین شود.

اگر شیرپرکن دچار مشکل شده باشد، شاهد افزایش فشار خودکار و نشتی آب خواهید بود. در این مرحله باید دقیقا بررسی کنید تا اگر مشکل از شیر است آن را تعویض کرده و اگر مشکل از واشرها بوده، به سرعت آنها را نیز عوض کنید.

3-پوسیدگی اجزا پکیج

یکی دیگر از مواردی که موجب نشتی پکیج می‌شود، پوسیده بودن اجزا داخلی دستگاه است. این امر موجب می‌شود تا نشتی آب به وجود بیاید. در بسیاری از مواقع نشتی آب پکیج در اثر خوردگی و پوسیدگی لوله ها یا مخزن آب است که با گذشت زمان خراب می شود. اگر پوسیدگی در یک قطعه مشخص باشد به راحتی می توان به کارشناس گزارش داد تا نسبت به تعویض آن اقدام کند.

4- سوارخ شدن مبدل ها

در پکیج های ایران رادیاتور و بوتان یک یا چند مبدل مختلف وجود دارد که اگر این مبدل ها ترک بخورد و یا سوراخ شوند آب درون پکیج نشتی خواهد داشت. حتی در بسیاری مواقع چکه کردن پکیج ها از این مبدل ها است که با تعویض آنها مشکل پکیج حل می شود. البته توجه داشته باشید اگر میزان نشتی خیلی کم باشد ممکن است شما اصلا متوجه آن نشوید و در صورتی که بدنه پکیج را باز می کنید متوجه این موضوع شوید.

موارد دیگری هم وجود دارد که موجب نشتی پکیج می‌شود. از جمله می‌توان به پوسیدگی مبدل حرارتی، نابود شدن آب بندی سیستم، اتصالات معیوب لوله‌ها و نشت از دریچه دما اشاره کرد.

در هنگام نشتی آب پکیج چه کنیم؟

از آنجایی که پکیج ها و سیستم های گرمایشی پیچیدگی های خاص خود را دارند. و ممکن است مشکل از چندین قسمت مختلف باشد که باید به درستی بررسی شود. پس در صورت هر نوع نشتی از پکیج خود. قبل از هر کاری بخصوص دخالت و دستکاری خود ابتدا دستگاه را از برق کشیده و شیر گاز و شیر آب را ببندید. حال باید این موضوع را با تعمیر نوین در میان بگذارید. چرا که هر نوع دستکاری توسط خود فرد می تواند خرابی های بیشتری را به بار آورد. که گاهی جبران آنها هزینه های بالایی خواهد داشت.

سخن پایانی: هر یک از پکیج ها با توجه به قطعات و پیچیدگی هایی که دارند. می توانند از هر قسمت دچار مشکل شوند. نشتی آب نیز یکی از متداول ترین مشکلاتی است که در پکیج های ایران رادیاتور و بوتان دیده می شود. که به راحتی توسط نمایندگی تعمیر نوین به راحتی قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!