نیترات موجود در آب

75درصد از وزن بدن را آب تشکیل داده است. اگر بخواهیم کمی دقیق تر نگاه کنیم  بهتر است بگوییم که 95 درصد چشم، درصد عضلات، 74 درصد مغز و 83 درصد خون از آب تشکیل شده است. این آمار به تنهایی نشان می‌دهد که چرا حتماً باید از سالم بودن آب آشامیدنی خود اطمینان حاصل کنیم. آب معدنی یکی از باکیفیت ترین و سالم‌ترین آب آشامیدنی در جهان است با خرید آب معدنی به راحتی می‌توانید میزان آب مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنید.

مضرات نیترات موجود در آب

در آب لوله کشی شهری نیتراتی وجود دارد که در آب چاه نیز میتواند باشد. نیتراتی که در آب چاه موجود است میتواند توسط استفاده از کودهای شیمیایی باشد که در سال های طولانی در آب های زیرزمینی جمع می شوند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که نیتراتی که در آب موجود است میتواند عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که در نوزادان نیترات موجود در آب میتواند به سطح پایین تر اکسیژن در خون برسد که این مسئله در مواردی میتواند جان نوزاد را به خطر بیندازد. دانشمندان به این مسئله رسیده اند که نیترات موجود در آب می تواند در بعضی موارد به سرطان در حیوانات برسد.

لازم به ذکر است که برای انسان ها هم این نیترات را میتوان عامل اصلی سرطان تیروئید دانست.

همچنین منابع آبی ما میتواند توسط نیتراتی که در باران های آلوده موجود است تخریب شود و ازبین برود. البته بزرگترین نگرانی در رابطه با مشکل آلودگی آب توسط نیترات به مناطقی که دارای کشاورزی آبی هستند ختم می شود.

تاکنون حد و مقدار تعیین شده ای برای مصرف کودهای شیمیایی کشاورزان در بیشتر کشورها اعلام نشده است.

با توجه به این مسائل و این ماده خطرناکی که در آب وجود دارد بهترین راه حل برای سلامت انسان ها و جانوران استفاده از دستگاه آب خانگی می باشد.

چگونه دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس نیترات را جدا می‌کند؟

دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس با استفاده از فیلتر غشایی به نام ممبران که تنها اجازه عبور به ذرات کوچکتر از 0.0001 میکرون را می‌دهد می‌تواند ذرات نیترات و نیتریت را که قطری معادل 6 ده هزارم میکرون دارند را از آب جدا کنند. غشای این دستگاه بسیار کوچک است به حدی که برای عبور اب از آن باید با استفاده از پمپ مخصوص که در این دستگاه‌ها موجود است فشار ایجاد کرده تا آب بتواند از غشا عبور کند.

در آخر برای اینکه بتوانید از بهترین نوع کیفیت آب استفاده کنید و برای همیشه آبی سالم و با کیفیت داشته باشید باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید تا از آب سالمی که دارید اطمینان خاطر داشته باشید.

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 825 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!