تصفیه آب

تصفیه آب درواقع به مراحلی گفته میشود که در آن کیفیت آب چندین برابر می شود. این مراحل به جهت تامین آب آشامیدنی، تامین آب جهت استفاده در مصارف صنعتی ، تفریح ، آبیاری و.. انجام می شود.

تصفیه آب سبب نابود شدن ناخالصی های آب از جمله : شن و ماسه، میکروب ها، مواد شیمیایی و… می گردد.

آب آشامیدنی چیست؟

به آب گوارایی که کیفیت آن مطابق استاندارد ها تایید شده باشد و استفاده از آن چه در بلندمدت و چه درکوتاه ضرری ایجاد نکندآب آشامیدنی می گویند.

در برخی ازمناطق جهان، آب آشامیدنی سالم و با کیفیت به آسانی و با صرف هزینه ای کم در دسترس همگان نیست . بیشتر افراد در این مناطق از آبی استفاده می کنند که دارای مواد شیمیایی مضر و یا ناخالصی است. این افراد ممکن است به برخی بیماری ها مانند : اسهال ، حصبه ، وبا و… دچار شوند.
در برخی از کشور ها مانند چین ، آب آشامیدنی توسط لوله هایی مجزا از لوله های آب غیر شرب به خانه ها می رسد.

نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

اما نکته قابل توجهی که باید به آن دقت کرد این است که خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را باید با توجه به نیاز هرفرد صورت گیرد. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند این سیستم های تصفیه را به صورت سالیانه  سرویس خواهند کرد.

شما باید زمان تعویض فیلتر ها را باتوجه به مقدار مصرفی آب تعیین کنید چون برخی از این فیلترها ممکن است زودتر از موعد اعلام شده به تعویض نیاز داشته باشند.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

عوامل بسیاری در قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تاثیر دارد. یکی ازمهم ترین عوامل تعداد فیلترها است. البته  کیفیت فیلترها، جنس شیرآلات نیز میتواند در این میان موثر باشد. جنس شیرآلاتی که در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد، میتواند از استیل، کروم و یا آلیاژ های مختلف دیگر باشد. مقدار حجم مخزن ذخیره نیز باهم تفاوت دارد و هرچقدر بیشتر باشد قیمت هم متقابلا بیشتر خواهد شد.

انواع مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی

این نکته را درنظر داشته باشید که دستگاه های تصفیه آب خانگی مدل های مختلف و زیادی دارد که در این مقاله به شما بیان خواهیم کرد. یکی از بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی، نوع دستگاه تایوانی است که در بازار موجود و برندهای مختلفی از آن مورد استفاده قرار گرفته است. این دستگاه هشت فیلتر مختلف دارد که در نهایت آبی سالم و پاکیزه را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین این دستگاه رتبه بهترین دستگاه فیلتراسیون آب را نیز به خود اختصاص داده است. دستگاه تصفیه آب شش فیلتر از همین برند، مدت هاست که به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران مورد استفاده قرارگرفته است. آنچه سبب شده تا این دستگاه پیش از گذشته مورد استفاده قرار گیرد این است که گارانتی معتبری دارد و خدمات پس از فروش آن نیز به خوبی یافت می شود.

انواع دستگاه تصفیه آب براساس فیلتر

دستگاه های آب شیرین کن خانگی با توجه به فیلتر به انواع زیر تقسیم می شوند:

  • آب شیرین کن خانگی ساده
  • آب شیرین کن خانگی با فیلتر الکترو فیلتراسیون
  • آب شیرین کن خانگی با فیلتر اسمز معکوس (RO)
  • آب شیرین کن خانگی با فیلتر الترا فیلتراسیون (UF)

 

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 71 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!