دستگاه تصفیه آب سافت واتر

این دستگاه تصفیه با عملکرد ساده و طی کردن 6 مرحله فیلتراسیون به روش اسمز معکوس (RO) باعث از بین رفتن تمامی  مواد مضر موجود در آب میشود و خواص شیرین کنندگی هم  دارد. و البته پمپ فشار هم دارد با قابلیت تنظیم آن برای مناطقی که فشار آب کمی دارد. دستگاه تصفیه آب سافت واتر، به صورتی  طراحی شده است که قابلیت نصب زیر سینک و اتصال به  یخچال ساید بای ساید را دارد. جای بسیار کمی را در آشپزخونه شما اشغال میکند. بنابراین اگر آشپزخانه شما فضای کافی را ندارد و از  کیفیت آب محل زندگی خودتون رضایت کافی را ندارید و در پی آب پاکیزه و گوارا با کیفیت مطلوب هستید، دستگاه آب سافت واتر با قیمتی مناسب و کارایی منحصر به فردش میتواند گزینه مناسبی برای  انتخاب شما باشد.

دستگاه تصفیه آب سافت واتر محصول کدام کشور است؟

دستگاه تصفیه آب سافت واتر جزو اولین و به نام ترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی است که در کشور تایوان ساخته شده است و همچنین دارای استاندارد های بین المللی زیادی است که برای مطلوب شدن کیفیت آب آشامیدنی شما بسیار تضمینی و موثر است.

سافت واتر مونتاژشده در ایران

نکته قابل توجه این است که رایج ترین نوع تصفیه آب خانگی موجود در کشور مربوط به این نوع میباشد. شاید برخلاف بعضی از مشتریان و حتی همکاران کیفیت تمامی دستگاه های مونتاژ شده مثل هم باشد اما اینگونه نیست.

برای بررسی بیشتر دستگاه تصفیه آب soft water مونتاژی را به 4 دسته تقسیم میکنیم :

  • مونتاژشده با قطعات چینی 
  • مونتاژ شده با قطعات اصلی تایوانی، قطعات ایرانی و چینی
  • مونتاژ شده با قطعات چینی و تایوانی
  • مونتاژ شده با قطعات تایوانی 

مراحل تصفیه آب توسط این دستگاه

فیلتر الیافی(PP)

این فیلتردر مرحله اول قرارگرفته و از الیاف پلی پروپیلن تشکیل شده و دارای منافذی به قطر 1 تا 5 میکرون است.  این فیلتر یکی از فیلترهای پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار میگیرد و وظیفه اش حذف ذرات معلق موجود در آب، شن وماسه، گل ولای، تخم حشرات وذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها تا اندازه 5 میکرون است و زمانی که فیلتراز آلاینده ها اشباع شود رنگش به قهوه ای تیره تغییر میکند که نشان دهنده این است که باید تعویض شود.

فیلتر کربن گرانول (UDF)

این فیلتر در مرحله دوم قرار گرفته و ساخته شده از پوسته ی نارگیل است و با خاصیت جذب سطحیش ترکیبات شیمیایی آلی و مشتقات آن مانند تری هالو متان ها را از بین می برد و رنگ، بو و طعم نامطبوع آب رو از به کلی نابود می کند وباعث شفافیت کامل آب نوشیدنی شما میشود . از مهم ترین مواردی که به وسیله ی فیلتر کربن گرانول صورت می گیرد، حذف کلر است که اگر بهلایه های ممبران برسد، باعث آسیب زدن به آنها میشود.

فیلتر کربن بلاک (CTO)

فیلتر کربن بلاک با ظاهر استوانه ای شکلش، در مر حله سوم قرار گرفته و مکمل فیلتر مرحله قبل است و در صورت باقی ماندن مواد شیمیایی از مرحله قبل ،قابلیت از بین بردن آن مواد را دارد.

فیلتر ممبران ( Membrane)

فیلتر ممبران از چندین لایه موازی و فشرده مارپیچی شکل تشکیل شده که با منافذ بسیار ریزی که دارد کلیه املاح مضر از جمله مواد غیر آلی حل شده تا ابعاد 0.0001 (mµ) میکرون را حذف میکند. همچنین قابلیت این را دارد که نیترات و نیتریت، آرسینک، انواع میکروب ها و ویروس های محلول در آب، آلودگی های میکروبی از قبیل آندوتوکسین ها را از حذف می کند و تمامی فلزات سنگین مانند جیوه، سرب و روی را از آب جدا کند و باعث بهترشدن طعم آب و ازبین رفتن شوری آب میشود (در واقع شیرین کننده آب است)،عملکرد فیلتر ممبران برای یک دستگاه تصفیه آب اُسمز معکوس اهمیت بسیاری دارد، به همین جهت قبل از استفاده از ممبران، 3 فیلتر پیش تصفیه درون دستگاه های تصفیه آب RO قرار می گیرد تا از گرفتگی ممبران جلوگیری شود و طول عمر آن بیشتر شود.

فیلتر کربن خطی

فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی  سافت واتر یک فیلتر خطی است که حاوی کربن اکتیو(فعال)ساخته شده از زغال پوسته نارگیل است. برخلاف فیلتر کربن مرحله دوم مواد سازنده این فیلتر با اسید خلوص بالاتری شسته و خالص شده است که سبب استفاده از آن برای تصفیه نهایی آب میشود. این فیلتر در مسیر آب خروجی ازفیلتر ممبران و مخزن ذخیره قرار میگیرد تا بو، رنگ و مزه احتمالی ایجاد شده در مخزن ذخیره و مقادیر باقیمانده را که از فیلتر اسمز معکوس عبور کرده کاملا از بین ببرد و طعم آب را تثبیت کند.

فیلتر مواد معدنی ( Mineral)

فیلتر مرحله ششم ،فیلتر مینرال است (معدنی ساز)،به گونه ای طراحی شده است که میتواند مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آب برگرداند . مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم،سدیم، پتاسیم را با مقادیر مناسبی که مورد نیاز بدن است را تامین میکند. این فیلتر با ظاهر کپسول شکلی که دارد در دستگاه تصفیه آب سافت واتر بعد از مخزن ذخیره آب تصفیه نصب میشود.

  • تعمیر نوین
  • ژوئن 23, 2023
  • 87 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!